Avārija Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenajā grāmatu krātuvē (FOTO)
Publicēts 18. jūnijā, 2010.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) galvenajā grāmatu krātuvē Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 14 piektdien, 18. jūnijā plkst.15:00 mitruma dēļ ielūzusi grīda.

Aptuveni 1200 ārzemju literatūras jaunākās un lasītāju vispieprasītākās grāmatas iekritušas pagraba stāvā un šobrīd atrodas ūdenī. Liela daļa šo grāmatu ir vienā eksemplārā un tās vairs neizdosies glābt.

Bīstamā situācijā patlaban atrodas vēl vairāk nekā 70 tūkstoši krātuves grāmatu, kas atrodas iegruvuma tuvumā. Latvijas Nacionālās bibliotēka jau vairākkārtīgi informējusi sabiedrību par situāciju grāmatu krātuvē, kas neatbilst grāmatu glabāšanas normatīviem. Taču līdzekļu trūkuma dēļ finansējums remontdarbiem nav piešķirts. 

Bojāts ir jaunākās ārzemju literatūras krājums, apdraudēts 19 000 lielais latviešu literatūras fonds, kā arī krievu literatūras krājums, kas ir vienā eksemplārā. Tā dēvētais „sarkanais stūris”.

LNB Saimniecības daļa šobrīd strādā, lai glābtu grāmatas. Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir mobilizējis spēkus un evakuē grāmatas no avārijas vietas.

     

Foto: www.lnb.lv  


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: